MINOX Kurzeme 2023 Kuldīgā
Jelgavas MINOX Izgudrojumu festivāls un eksperimentāla gastronomijas meistarklase pulcē daudz interesentu
9. septembrī Jelgavā, Pasta salā, norisinājās izgudrojumu un inovāciju festivāls “Minox Zemgale 2023”, kura ietvaros tika organizēta meistarklase “Eksperimentāla un inovatīva pieredze gastronomijas nozarē” radošās apvienības “Skudras Metropole” vadībā, mudinot radoši palūkoties uz gastronomijas un tehnoloģiju sinerģijas iespējām.
Inovāciju un izgudrojumu festivālā “Minox Zemgale 2023” piedalījās 51 dalībnieks ar 28 izgudrojumiem, pārstāvot Jelgavas 5. vidusskolu, Rīgas Anniņmuižas vidusskolu, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Universitāti, Latvijas izgudrotāju biedrību, biedrību “CONNECT Latvija”, Dizaina un ergonomikas centru, uzņēmumus SIA “Bruntor”, IK VAAV, SIA “Spiiid Botanics”, SIA “EVO Group”, SIA “Smart Clast”, SIA “PrintyMed”, SIA "WILEG", kā arī individuālos izgudrotājus. Divus izgudrojumus festivālam piedāvāja izgudrotāji no Taivānas. Interesentiem klātienē bija iespēja ne vien aplūkot jaunradītos izgudrojumus, bet arī satikt to autorus un piedalīties daudzveidīgās aktivitātēs. Klātesošie varēja izmēģināt dažādas mācību satura apguvei paredzētas tehnoloģiskās ierīces, tostarp virtuālās realitātes brilles un modulāro robotu. Tāpat bija iespēja aplūkot un izmēģināt plašu attīstošo koka rotaļlietu klāstu, pārliecināties par izturīgas vēja turbīnas darbību, izveidot vēlamo dekoratīvo Venēcijas apmetumu, pārbaudīt daudzpusīgas datora klaviatūras darbību un izmēģināt darbībā slēgto kravas skūteri.
Vienlaikus izstādes apmeklētāji tika aicināti balsot par lieliskāko izgudrojumu. Saskaņā ar skatītāju vērtējumu Atzinības rakstu saņēma Jelgavas 5. vidusskolas skolēni Denis Melups un Devids Ričmels par enerģētiski gudras mājas radīšanu. Sudraba diplomu ieguva Edgars Brokāns ar zīmolu “EpoxySvete” – tika demonstrētas interjera dizaina iespējas, veidojot orģinālu Venēcijas dekoratīvo apmetumu un imitējot marmora pārklājumu. Savukārt zelta diplomu šoreiz saņēma divi izgudrojumi, iegūstot vienādu skatītāju balsu skaitu – RTU pārstāves Laimdota Vilcena, Zane Zelča un Silvija Kukle ar betulīna nanošķiedru sejas kosmētisko masku un Jelgavas 5. vidusskolas skolēni Demids Kaidalovs, Toms Kaidalovs, Andrejs Deikuns, Ivans Gribanovs ar pedagogu Josifu Spirtu par LED kubu – dronu programmas simulatoru-atkļūdotāju. Dalībai izstādē nebija nedz vecuma, nedz kādi citi ierobežojumi, attiecīgi tajā varēja startēt ikviens, kas ir radījis kādu izgudrojumu, tādējādi popularizējot izgudrotājdarbību un sekmējot tās izmantošanu tautsaimniecībā.
Lai motivētu gan festivāla apmeklētājus, gan izgudrotājus kļūt vēl kreatīvākiem, tika piedāvāta iespēja doties radošuma ceļojumā kopā ar radošās apvienības “Skudras Metropole” komandu, kas šoreiz aicināja saskatīt dažādu nozaru – gastronomijas un tehnoloģiju sinerģijas risinājumus. Kopā ar pasaules mērogā godalgoto pasākumu producenti Gundegu Skudriņu, pasākuma apmeklētāji darbojās kustīgo dakšu stendā, tehnoloģiju stendā, pie dīdžeja galda un spēlēja gastronomisko dambreti. Vislielāko interesi raisīja kāds unikāls inovatīvs risinājums – saldējuma klavieres. Profesionāla pianista spēles rezultātā tika pagatavots saldējums, ko klātesošie uzreiz varēja nobaudīt. Klātesošie varēja gūt jaunu pieredzi un motivāciju paraudzīties uz ierastām lietām plašāk un radošāk, kā rezultātā rodas inovatīvi risinājumi. Pasākumu kopumā apmeklēja vairāk nekā 600 interesentu.
Pasākums tika organizēts projekta Nr. LVIII-068 “Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un uzņēmēju konkurētspējas veicināšana” / SMEPRO-2 ietvaros. Projekta mērķis ir projekta SMEPRO veiksmīgās pieredzes un prakses kapitalizācija, izmantošana un rezultātu pavairošana, lai veicinātu Zemgales reģiona uzņēmējdarbības vides attīstību pašvaldībās un sniegtu atbalstu MVU.
Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs, un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.
PĀRPUBLICĒTS NO ZEMGALES REĢIONA KOMPETENČU ATTĪSTĪBAS CENTRA MĀJAS LAPAS (https://zrkac.lv/event.php?id=8729).
Piedalies un apmeklē Izgudrojumu festivālu MINOX Latgale 2023 Rēzeknē 5. augustā
Lai veicinātu izgudrotājdarbību Latvijā, sekmētu izgudrojumu reālu ieviešanu dzīvē un tehniskās jaunrades izpausmi, aicinām ikvienu, kuram ir kāds izgudrojums vai jauninājums, pieteikties un piedalīties festivālā. Šajā izstādē apmeklētājiem paralēli izgudrojumiem būs iespēja iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām atsevišķās inovāciju nozarēs, kā arī kļūt par Rēzeknes pilsētas svētku dalībnieku.
Dalībai nav ne vecuma, ne arī citu ierobežojumu. Dalība festivālā ir bezmaksas. Pieteikumus līdz 31. jūlijam lūdzam aizpildīt vietnē https://www.minox.lv/pieteikuma-veidlapa/ vai sūtīt pa e-pastu: [email protected] vai [email protected].
Pēc pieteikuma saņemšanas ar Jums sazināsies festivāla organizētāju pārstāvji papildu informācijas iegūšanai. Ja par Jūsu ideju/izgudrojumu/projektu/uzņēmumu vai aktivitāti (meistarklase/radoša aktivitāte/lekcija/intervija u.c.) vēlaties atsūtīt plašāku informāciju, lūgums to sūtīt brīvā formā uz iepriekš minētajām e-pasta adresēm.
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija piedalīsies izstādē ar trijiem dažādiem izgudrojumiem, RTA pētniekus koordinēs asoc. prof. Sergejs Kodors. Plānots, ka varēs apskatīt dronus, mehatronikas studentu darbus, kā arī tiks prezentēti dažādu projektu rezultāti.
Apmeklē Inovāciju un izgudrojumu festivālu MINOX ZEMGALE 2021 Jelgavā 4.septembrī
Jelgavā aizvadīts Izgudrojumu un inovāciju festivāls MINOX Zemgale 2019
MINOX Zemgale dalībnieku saraksts: MINOX-Zemgale.pdf
Aicinām pieteikties dalībai izgudrojumu un inovāciju izstādē MINOX ZEMGALE 2019
Pieteikumā vēlams norādīt:
- Dalībnieku vārdus, uzvārdus;
- izgudrojuma nosaukumu;
- īsu aprakstu;
- aktivitātes apmeklētājiem (konkursi, praktiska darbība) - ja tādas plānojat;
- cik liela platība (kvadrātmetros) nepieciešama;
- vai būs nepieciešams elektrības pieslēgums (ja jā - kāda strāva nepieciešama).
Lai iedrošinātu ikvienu piedalīties - daži piemēri:
- …mamma redz, ka viņas mazākā meitiņa, krāsojot bilžu grāmatu, izmanto neredzētu, jaunu paņēmienu šī darba veikšanai. Kopā ar meitu, mamma piedāvā šo jauno paņēmienu “MINOX” izstādei;
- …students, klausoties profesora lekciju par kaut kādu problēmu, iedomājas pieminētās problēmas pilnīgi jaunu, līdz šim neizmantotu risinājumu. Izgudrojums !!! Eureka !!!
- …mazdēls spēlējas ar vectēva garāžā atrastu vecu “uzparikti”, kurai viņš ir pielicis citu detaļu tā, ka izveidojas pilnīgi jauna pielietojuma instruments. Vectēvs kopā ar mazdēlu piedalās izgudrojumu izstādē, kā izgudrojuma līdzautors sava mazdēla-auto4ra izgudrojuma demonstrēšanā.
Pasākuma laikā notiks arī konkurss izstādes dalībnieku vidū, kur uzvarētājus noteiks apmeklētāju balsojums. Pasākuma mērķis - veicināt izgudrotājdarbību un panākt, lai uzņēmēji, izgudrotāji un zinātnieki atrastu saskarsmes punktus, kuru rezultātā tiktu radīti jauni tehniskie risinājumi, inovatīvi produkti vai veidoti pakalpojumi un sekmēt izgudrojumu ieviešanu dzīvē. Lai veicinātu izgudrotājdarbību Latvijā, kā arī lai sekmētu izgudrojumu reālu ieviešanu dzīvē, šo pasākumu organizē Latvijas Izgudrotāju biedrība, "CONNECT Latvija" un Latvijas Zinātņu akadēmija, sadarbībā ar Zemgales reģiona kompetenču attīstības centru (ZRKAC) un LLU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļu (TEPEK). Vairāk informācijas: http://zrkac.lv/event.php?id=5783.
ESIET LAIPNI AICINĀTI PIEDALĪTIES UN APMEKLĒT!
PROGRAMMA, PRESES RELĪZE UN DALĪBNIEKI
Aicinām pieteikties dalībai Izgudrojumu un inovāciju izstādē MINOX 2018 Rīgā
Lai iedrošinātu izgudrojumu un inovāciju attīstību, ieinteresētu tehniskajā jaunradē, Latvijas Izgudrotāju biedrība, “CONNECT Latvija” un Latvijas Zinātņu akadēmija kopā ar partneriem reģionos organizē izstāžu-festivālu ciklu MINOX 2018.
Šajā gadā pirmo reizi notiek reģionālās izstādes visos Latvijas reģionos. Jau aizvadītas Kurzemes, Latgales un Vidzemes izstādes attiecīgi Liepājā, Daugavpilī un Cēsīs. Zemgales reģionālā izstāde notiks 8. septembrī Jelgavā Metāla svētku ietvaros. Savukārt noslēdzošā starptautiskā izstāde, kurā piedalīsies arī reģionālo izstāžu dalībnieki, norisināsies 12. un 13. oktobrī Rīgā.
Vēl var pieteikties dalībai Zemgales un Rīgas izstādēs, kurās tiek aicināti piedalīties gan pieredzējuši pētnieki un zinātnieki, gan jaunieši un skolēni ar pētniecības darbos gūtajiem rezultātiem, gan arī uzņēmumi un jebkurš iedzīvotājs vai domu biedru grupa ar radošiem tehniskiem risinājumiem.
“Man ir patiess prieks un gandarījums aicināt ikvienu piedalīties šāgada izgudrotāju,
tehniskās jaunrades un inovāciju svētkos. Vēl ir nedaudz laika, lai sagatavotu
izgudrojumu un jauno tehnisko risinājumu maketus, modeļus un prototipus prezentēšanai
izstādē. Savu ideju un inovatīvo risinājumu atspoguļošanai noderēs arī plakāti,
informatīvie materiāli, kā arī foto un video materiāli, kurus var prezentēt dažādos
veidos savos stendos. Izstādes apmeklētāju inovatīvo domāšanu rosināsim ar praktiskiem
uzdevumiem un veicināšanas balvām. Ir vērts atcerēties, ka izstāde ir tirgus
laukums, kur izgudrotāji un dalībnieki piedāvā preci dažādiem apmeklētājiem,
un var iegūt gan jaunus klientus, partnerus, gan vērtīgu informāciju turpmākai
izgudrojuma attīstīšanai,” piedalīties izstādē motivē Latvijas Zinātņu akadēmijas
prezidenta p.i., MINOX 2018 organizācijas komitejas priekšsēdētājs Andrejs Krasņikovs.
Starptautiskajai izstādei MINOX 2018 Rīgā savu dalību jau pieteikusi virkne ārvalstu pārstāvju no Bahreinas, Ēģiptes, Igaunijas, Krievijas, Lietuvas, Meksikas, Šrilankas, Taivānas, Vācijas ar izgudrojumiem dažādās nozarēs, t.sk., lauksaimniecībā un enerģētikā.
Labākos un interesantākos darbus Rīgas izstādē starptautiskā žūrija novērtēs ar medaļām un diplomiem. Diviem dalībniekiem no Latvijas paredzēta balva - apmaksāts brauciens uz Kembridžu Lielbritānijā, lai piedalītos triju dienu programmā izgudrojuma komercializācijas veicināšanai. Visi prezentētie izgudrojumi un projekti gan no reģionālajām izstādēm, gan Rīgas izstādes tiks iekļauti MINOX 2018 katalogā, kas tiks izdots latviešu un angļu valodā uz Rīgas izstādes laiku.
Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta pētnieki Jānis Kleperis, Vladimirs Ņemcevs un Pēteris Lesničenoks prezentēs jauno patentēto izgudrojumu “Rūpnieciski izgatavojams ceļu un laukumu virsmu elastīgs bruģa segums un tā veidošanas process”, kas risinās grunts autoceļu segumu ekspluatācijas problēmas – putēšanu sausā laikā un izdangāšanu mitros laika apstākļos.
Aktīvi izstādēs piedalās Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) studenti, prezentējot savus dizaina un pētniecības izstrādājumus, piemēram, “Palīgierīce roku motorikas atjaunošanas veicināšanai pēc insulta”, “Galda spēle cilvēkiem ar redzes traucējumiem”, “Polietilēna kompozīti ar armējošām kaņepju komponentēm”, “Paaugstinātas ugunsizturības celtniecības panelis ar bioloģiskas izcelsmes pildvielām”, “Līdzsvara taka bērniem «Akmenīc»”. “Izstāde mums ir iespēja parādīt savus darbus plašākai auditorijai, tādējādi varam iegūt cilvēku atsauksmes par mūsu potenciālajiem produktiem, gan pozitīvās lietas, gan arī kritiku. Tā mums arī palīdz trenēties savu produktu prezentēšanas prasmē”, atzīst DTI pārstāve Inga Zotova.
“Izstāde ir īpaša ar to, ka piedalīties var ikvienas tehnikas vai dabaszinātņu nozares pārstāvji. Arī humanitāro vai sociālo zinātņu pārstāvji var prezentēt jauninājumus. Izgudrojumi rodas visās jomās, sākot no bioloģijas un mehānikas līdz informācijas tehnoloģijām, mākslīgajam intelektam un valodu apmācības metodēm”, atgādina Elmārs Baltiņš, viens no izstādes organizatoriem. Dalībnieki aicināti pieteikties MINOX Zemgale Jelgavā līdz 31. augustam un MINOX 2018 Rīgā līdz 21. septembrim, aizpildot pieteikuma veidlapu izstādes mājas lapā.
Madara Māra Irbe
Pārstāve komunikācijas jautājumos
Tel. 26063000; e-pasts
Elmārs Baltiņš
Projekta vadītājs, biedrības “CONNECT Latvija” pārstāvis
Tel. 29100252; e-pasts
Žurnālā "Enerģija un pasaule" par izgudrojumu izstādi MINOX
Ivans Griņevičs, Latvijas Izgudrotāju biedrība
Elmārs Baltiņš, biedrība “CONNECT Latvija”
Andrejs Krasņikovs, Latvijas Zinātņu akadēmija
Visos mūsu valsts kultūrvēsturiskajos novados pilnā sparā aizrit izgudrojumu un inovāciju izstādes ar kopēju nosaukumu “MINOX 2018 izgudrojumu festivāli”. Pirmo reizi Latvijā izgudrotājiem reģionos dota iespēja eksponēt savus jauninājumus izstādēs “MINOX Kurzeme”, “MINOX Latgale”, “MINOX Vidzeme” un “MINOX Zemgale”. Liepājā izgudrojumu izstāde notika šā gada 4.–5. aprīlī Liepājas Universitātes telpās asoc. prof. Armanda Gricka vadībā, Daugavpilī – 10. maijā Rīgas Tehniskās universitātes Daugavpils filiāles telpās Domes izpilddirektores vietnieka Kārļa Raša vadībā, Cēsīs – 2. jūnijā RTU Cēsu filiālē projektu vadītājas Ginas Matas vadībā, bet Jelgavā tā notiks 8. septembrī Pasta salā Zemgales reģiona kompetenču attīstības centra Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītājas Līgas Miķelsones vadībā. “MINOX 2018” izgudrojumu izstāžu festivāls noslēgsies ar divu dienu starptautisku izstādi Rīgā 12.–13. oktobrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā.
Pirmā reģionālā izstāde “MINOX Kurzeme” notika Liepājā, kur savus darbus prezentēja teju 20 dalībnieki no Kurzemes un arī tālākām vietām. Ventspils Augstskola deleģēja pētnieci Silgu Sviķi iepazīstināt sabiedrību ar jauno botānisko vārdnīcu, bet RTU Betona mehānikas laboratorija prezentēja akadēmiķa A. Krasņikova komandas izstrādātos fibrobetonus. Liepājas Universitāte izstādei pieteica Toma Girvaiša multifunkcionālo ekranoplānu, kā arī Raivja Ķepala un Armanda Gricka viļņu enerģijas pārveidotāju. Individuālais izgudrotājs Andris Miežubrālis eksponēja siltumnīcu dēstu diedzēšanas un augu audzēšanas galdu, savukārt jaunuzņēmums InPass demonstrēja vides monitoringa risinājumus.
...
Pilns raksts: izgudrotaji.pdf
Aicinām piedalīties Izgudrojumu un inovāciju festivālā MINOX Zemgale
Piesakies dalībai šeit.
Cēsīs pulcējās Vidzemes izgudrotāji un inovatori
Rakstu sagatavoja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu filiāles sabiedrisko attiecību vadītāja Sandra Salmiņa, tas pārpublicēts no RTU Cēsu filiāles mājas lapas.
Sestdien, 2. jūnijā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu filiālē festivāls «Minox» pulcēja izgudrotājus un inovāciju autorus no visas Vidzemes.
Pirmajā Vidzemes izgudrojumu un inovāciju festivālā piedalījās 35 dalībnieki ar 15 izgudrojumiem, pārstāvot dažādas nozares – rūpniecisko pilsētvidi, būvniecību, materiālu dizainu, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, mehatroniku, metāla pārstrādi, lauksaimniecību, ceļu būvi, meža apsaimniekošanu.
Pirmo vietu pēc žūrijas vērtējuma ieguva Vidzemes Augstskolas studenta Denisa Golubeva projekts Telpas centralizētā kontroles sistēma, kuras priekšrocība ir iespēja pārvaldīt telpas sadzīves ierīces, apgaismojumu, temperatūru, un veikt mērījumus no citiem sensoriem. Denisa projekta pamatā ir iecere izveidot vienotu platformu, kas derētu gan uzņēmējiem, gan ikdienas lietotājiem. Otro vietu un skatītāju balvu ieguva Aleksandra Ļubinska izstrādātais saliekamais koka skrejritenis, kuru nākotnē Aleksandrs iecerējis izveidot par elektrisko skrejriteni. Trešo vietu ieguva Valmieras Tehnikuma projekts Spieķis ar sensoru cilvēkiem ar redzes traucējumiem, kuru pārstāvēja Georgs Krops.
Festivāla laikā bērniem un pieaugušajiem bija iespēja piedalīties dažādās darbnīcās un aizraujošās aktivitātēs. Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolas spēļu telpā varēja izmēģināt vidusskolā radītos mūzikas instrumentus, pamēģināt prasmes dažādās spēlēs, kas radītas no koka, darboties elektrības darbnīcā. RTU Cēsu filiāles 3D darbnīcā varēja apgūt 3D zīmēšanu, pie platformas kokos TreeHousePlace idejas autorēm praktizēties mezglu siešanā, savukārt mazākie izstādes dalībnieki varēja radoši pavadīt laiku bērnu rotaļu istabā.
Pirmo Vidzemes izgudrojumu un inovāciju festivālu rīkoja RTU Cēsu filiāle ar Cēsu novada domes atbalstu. Festivālu atbalstīja SIA «Mežrūkumi» un «Suvenīri Cēsis». Festivāls tika īstenots Latvijas Izgudrotāju biedrības, Biedrības «Connect Latvija» un Latvijas Zinātņu akadēmijas starptautiskās izgudrojumu un inovāciju izstādes «Minox 2018» ietvaros.
10. maijā Daugavpilī tika prezentēti inovatīvi izgudrojumi
10. maijā Daugavpils RTU filiālē notika izgudrojumu un inovāciju izstāde “MINOX
Latgale”.
Jau septīto reizi Latvijā, bet pirmo reizi Daugavpilī notiek šī izstāde, kurā ir
iespēja iepazīties ar jaunākajiem izgudrojumiem un inovatīviem risinājumiem,
klātienē tikties ar to autoriem un piedalīties dažādās aktivitātēs. Savus inovatīvos
projektus demonstrē individuālie izgudrotāji, vadošie pētniecības institūti un
augstskolas, inovatīvie uzņēmumi, un, protams, arī jaunieši un skolēni. Izstādes
mērķis – popularizēt izgudrotājdarbību, kā arī veicināt izgudrojumu izmantošanu
tautsaimniecībā.
Ideja par izgudrojumu izstādes rīkošanu nobrieda 2008. gadā. Šādas izstādes organizē
Latvijas Izgudrotāju biedrība un Biedrība "CONNECT Latvija". Ir svarīgi iedrošināt
jaunu, inovatīvu uzņēmumu veidošanu un atbalstīt izgudrotājus.
Daugavpilī šī pasākuma organizēšanu atbalstīja Daugavpils pilsētas dome un RTU Daugavpils filiāle, tāpēc mūsu pilsētā bija iespēja iepazīties ar inovācijām
un to autoriem, kuri pārstāvēja Latgali.
Tika prezentēta 21 ideja, piedāvāto inovāciju izmantošana – oriģināla. Piemēram, veco riepu inovatīva pārstrāde ļaus veidot izturīgu ceļa segumu. Komisijas īpašu uzmanību pievērsa prezentētā drona stabilizācijas sistēma. Inovācijas slaukšanas aparātu attīstībā ļaus efektīvāk izmantot to saimniecībās, kuras nodarbojas ar piensaimniecību.
Festivāls bija vieta, kur brīvā atmosfērā jaunie un pieredzējušie izgudrotāji varēja parādīt savus jaunākos izgudrojumus un idejas plašākai auditorijai.
Iegūtās nominācijas:
"Augstākais komercializācijas potenciāls" - Viktorija Semule, Austrumlatvijas tehnoloģiju vidusskola, izgudrojums Drona konstrukcijas izmaiņas stabilitātes uzlabošanai.
"Labākais stends" - Viktors Gallers, SIA Gallerhof Holzwerk, izgudrojums TimberoomTable.
"Videi draudzīgs" - Alise Kirilova, Daugavpils 9. vidusskola, izgudrojums Virsmas aktīvo vielu sintēze no Latvijas augu eļļām.
"Radoša pieeja zināšanu pielietošanā" - Daugavpils Universitātes komandai (Jeļena Kirilova, Muza Kirjušina, Inese Gavarāne, Sanita Kecko, Ligita Mežaraupe, Aleksandrs Pučkins, Ilona Mickeviča, Ilze Rubeniņa, Evita Romanovska, Tatjana Grigorjeva, Sergejs Osipovs, Andrejs Bulanovs), izgudrojums Jaunas luminiscentas krāsvielas bioloģiskiem objektiem.
Šādas izstādes plānots organizēt visos Latvijas novados. 4. – 5. aprīlī jau notika MINOX Kurzeme Liepājā, 2. jūnijā būs MINOX Vidzeme – Cēsīs, 8. septembrī – MINOX Zemgale (Jelgavā).
Atbalstītāji: Latgales uzņēmējdarbības centrs, Daugavpils Biznesa inkubators, LTRK biedrs - uzņēmums Regula Baltija, uzņēmumi - Axon Cable, AS Latvijas maiznieks, informatīvi atbalstīja DAUTKOM.
Vidzemes Izgudrojumu un inovāciju festivāls MINOX
Ja Tev ir izgudrojums, inovatīva ideja vai risinājums, kādu līdz šim neviens nav piedāvājis, piedalies Vidzemes izgudrojumu un inovāciju festivālā MINOX. Festivāls notiks 2. jūnijā, RTU Cēsu filiālē, Piebalgas ielā 3.
Festivālu rīko RTU Cēsu filiāle, sadarbībā ar izgudrotāju biedrību, «CONNECT Latvija», Latvijas Zinātņu akadēmiju un partneriem Vidzemes reģionā. Festivāla mērķis ir popularizēt izgudrotājdarbību un rosināt kreatīvu un inovatīvu ideju attīstību, to realizāciju.
Festivāla formāts tiks veidot pēc izstādes principa, kurā dalībniekiem būs iespēja prezentēt un iepazīstināt ar savu izgudrojumu plašāku sabiedrību. Izgudrojumi un inovatīvie risinājumi netiks ierobežoti pēc to izveidotāju profesionālās pieredzes, vecuma vai tapšanas vietas. Tie var būt globāli risinājumi, kas ietekmē sabiedrību kopumā, līdz pat risinājumiem, kas saistīti ar sadzīves lietām. Tā ir lieliska iespēja parādīt savu darbu plašākai sabiedrībai un iespējams atrast investorus, kas būs gatavi ideju komercializēt un padarīt pieejamāku visai sabiedrībai .
Pēc izgudrojumu prezentēšanas Vidzemes izgudrojumu un inovāciju festivālā, to autori varēs piedalīties noslēguma izstādē MINOX 2018, kas norisināsies oktobrī Rīgā.
Festivāla dalībnieku izgudrojumus un inovatīvās idejas izvērtēs žūrija un apbalvos interesantāko projektu autorus. Divu labāko darbu autori Rīgas izstādē kā balvu saņems apmaksātu lidmašīnas biļeti braucienam uz Anglijas universitāšu pilsētu Kembridžu ar iespēju piedalīties starptautiskā triju dienu izgudrojumu un biznesa izglītības seminārā.
Pēc izstādēm visus projektus plānots publicēt izstādes katalogā, kas būs pieejams bibliotēkās un grāmatnīcās.
Festivāla organizatori aicina ikvienu Vidzemes izgudrotāju un inovāciju autoru pieteikt savus darbus festivālam. Potenciālie izstādes dalībnieki aicināti pieteikties dalībai izstādē līdz 14. maijam, aizpildot pieteikuma anketu šeit.
Kontaktinformācijai: Gina Mata, MINOX Vidzeme projekta vadītāja, tālr. 27055177.
Informācija par izstādi Rīgā un citos reģionos atrodama www.minox.lv.
Izgudrojumu un inovāciju festivāls Daugavpilī "MINOX Latgale"
Aicinām piedalīties! Piesakies dalībai šeit.
Ielūgums dalībai Izgudrojumu festivālā "MINOX Kurzeme"
IZGUDROJUMU FESTIVĀLS “MINOX KURZEME”
Jauni produkti, preču paraugi, prototipi, tehnoloģijas
4.-5. APRĪLĪ, LIEPĀJĀ
- Pieteikšanās dalībai bezmaksas, līdz 3. aprīlim mājas lapā www.minox.lv
- Izstādes paraugu uzstādīšana – 3. aprīlī pl. 12.00-18.00, noņemšana 6. aprīlī
pl. 8.00-12.00
- Labāko darbu apbalvošana